Сваке године 24.фебруара обележава се Међународни дан борбе против вршњачког насиља. Ученици одељења М11, М12, М21 и М31 били су веома активни при изради својих радова и прављења презентације на ову тему. Учесници Ученичког парламента направили су презентацију о дигиталном насиљу док су на часовима грађанског васпитања и у оквиру Тима за заштиту од насиља и дискриминације направили неколико паноа који се односе на физичко, вербално, електронско и вршњачко насиље. У оквиру предмета грађанско васпитање наставник ће представити ученицима едукативну презентацију о вршњачком насиљу која се налази и у прилогу овог текста. Такође, родитељима ће бити достављен поучан текст о вршњачком насиљу, како га препознати и како му се супротставити. Све похвале за ученике и наставнике који су учествовали у обележавању овог веома значајног дана за наше ђаке.

Вршњачко насиље

Дигитално насиље