Екскурзија ученика Машинске школе

Дводневна екскурзија за ученике Машинске школе ,,Космај“ је реализована 7.4- 8.4..2023.
на дестинацији Сопот- Виминацијум- Сребрно језеро- Лепенски вир- Мајданпек- Рајкова пећина- Сопот.

Првога дана обишли смо Виминацијум, некадашњи римски каструм и археолошки локалитет,Мамут парк. Даље смо наставили путовање ка Сребрном језеру, где смо могли видети све лепоте овог чувеног одмаралишта. Наставили смо путовање ка Доњем Милановцу, возили се Ђердапском клисуром и видели Голубачки град- тврђаву.Продужили смо ка Лепенском виру, где су се ученици упутили у разгледање остатака најстаријег седелачког насеља у Европи, а затим смо продужили ка Мајданпеку, где смо били смештени.
Другог дана отишли смо у обилазак Рајкове пећине, једне од најзначајнијих пећина у Србији. То је речна, проточна пећина која се састоји из две издвојене целине. Има неколико дворана које су украшене изузетно лепим накитом, док су на дну формиране травертинске каде. Након тога смо посетили цркву,, Светог Петра и Павла“. После обиласка кренули смо ка Сопоту. У Пожаревцу смо посетили и ергелу коња ,,Љубичево“, где су ученици прошли парк са препрекама.